10 Ağustos Ana Sınıfı ve İlkokul Kabul Süreci
Hemen Başvur
10 Ağustos Ortaokul ve Lise Öğrenci Kabul Sınavı
Hemen Başvur
Okul Tanıtım Turu
Hemen Başvur
NUN Okullarında Çalışmak İçin
Hemen Başvur

Genç Öğretmenler Programı

Genç Öğretmenler Programı 2023 Nedir?

Öğrencilerin akademik başarıları kadar “iyi insan” olma yolculuğunu da önemseyen NUN Okulları, Genç Öğretmenler Programı 2023 ile öğretmenlik mesleğine bağlı ve nitelikli nesiller yetiştirmek için heyecan duyan öğretmen adaylarıyla tekrar bir araya gelmeyi hedefliyor.

Genç Öğretmenler Programının Amacı Nedir?

Geleceğinde kendisini öğretmenlik mesleğinde hayal eden genç öğretmenlerimize, NUN Okullarının nitelikli akademik ve idari kadrosunun yol göstericiliği ile geçmiş ve geleceği arasında köprü kuran nesiller yetiştirmeyi, daha iyi ve daha barışçıl bir gelecek misyonu ile ülkemizin ve dünyamızın eğitim kalitesini yükseltme yönünde katkı sağlamayı hedefler.

Genç Öğretmenler Programı’na Neden Katılmalıyım?

Genç Öğretmenler Programı, tecrübe ile performansın daha iyi iletişimi ve kalıcı öğrenmeyi sağlama noktasında büyük öneme sahip olduğu öğretmenlik mesleğinde bilgisini çoğaltmak ve potansiyelini geliştirmek isteyen öğretmenlerin bilgiye, deneyime ve yeni bakış açılarına ulaşmasını sağlayacak bir programdır.

Bu sebeple Genç Öğretmenler Programı ile mesleğine gönülden bağlı, fark yaratmayı amaçlayan ve başarılı eğitim formülü için yeni yollar keşfetmeye hevesli olan öğretmenler bilgi ve becerilerini geliştirme fırsatı yakalayacaklardır.

Genç Öğretmenler Programı’na Kimler Başvurabilir?

 • Türk vatandaşı olan, (Eğitimini yurt dışında tamamlamış kişilerden ana dili Türkçe ve İngilizce olan,)
 • Türkiye’deki veya yurt dışındaki üniversitelerin eğitim fakültelerinden mezun ve alanında formasyon eğitimi olan,
 • Yeni mezun veya en fazla 2 yıl iş deneyimine sahip,
 • 1995 ve sonrası doğumlu,
 • Öğretmenlik mesleği için heyecanlı,
 • Tüm kuşaklarla güçlü ilişkiler kurabilen,
 • Tam bir ekip üyesi olan,
 • Microsoft Office programlarıyla arası iyi,
 • Alanındaki güncel gelişmelere hâkim,
 • İşinde teknolojiden faydalanan,
 • Öğrenmeye meraklı, gelişime açık ve vizyoner,
 • Sorumluluk bilinciyle kuşanan,
 • Planlama ve organizasyon becerisine güvenen,
 • İngilizce dil bilgisini geliştirmiş adayların programımıza başvuru yapmalarını bekliyoruz.

Programın Kazanımları Nelerdir?

Program sonunda ders gözlemi ve eğitimlerin pratiğe dökülmesi gibi deneyimleri kazanacak aday öğretmenlerimiz aynı zamanda uluslararası düzeyde eğitim veren ve uluslararası öğrencileri de bulunan, Uluslararası Bakalorya (IB) tarafından tam yetkilendirilen ve Continuum School (anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise olmak üzere kesintisiz IB eğitimi veren okul) unvanına sahip NUN Okullarının eğitim işleyişi hakkında da tecrübe elde etmiş olacaklar.

Programı başarıyla tamamlayan aday öğretmenlerimiz 2023-2024 Eğitim ve Öğretim yılında NUN Okullarında görev almaya hak kazanırlar.

Bilgi ve tecrübenize büyük bir katkı sağlayacak olan Genç Öğretmenler Programı ile dokunduğu her öğrenci ve sahip olduğu değerlerle mutlu bir aile olan NUN Okullarına katılmak isteyen yeni aday öğretmenlerimizle tanışmak için çok heyecanlıyız. 

*Uluslararası çocuk koruma standartlarına uygun olarak, NUN Okulları, çocukların korunmasına büyük önem verir. Okulda görevlendirilecek kişilerin seçilme sürecinde, titizlikle üzerinde durulan bir çocuk koruma ögesi ve ayrıntılı özgeçmiş araştırması yer alır. ‘

*Sıfır-ayrımcılık ile iş yerinde fırsat eşitliği sağlayarak ırk, renk, milliyet, din, cinsiyet, engellilik durumu, vatandaşlık veya medeni durum gözetmeksizin herkesi kucaklarız.’