Müdürden Mesaj

 

“Hiçbir anne baba, çocuğuna güzel terbiyeden daha kıymetli bir bağışta bulunmamıştır.”
(Tirmizî, Birr, 33; Ahmed b. Hanbel, Müsned, IV, 77) 

Değerli Velilerimiz,

En kıymetli varlıklarımız olan çocuklarımızın gelişebilecekleri bir ortamda hayatlarının ilk yıllarını geçirmeleri çok değerlidir. Siz de bu hassasiyetlerle çocuklarınızı, sizinle aynı eğitim felsefesine sahip NUN Okullarının eğitim neferlerine teslim ettiniz. Çocuklarımızın sosyal, duygusal, ruhsal, zihinsel ve fiziksel gelişimleri için bir araya gelmiş güçlü kadromuzla birlikte; adaletli, merhametli, sorumluluk sahibi, ahlaki değerlere önem veren ve iradeli bir nesil yetiştirebilmek için yaptığımız detaylı, özenli ve iyi düşünülerek planlanmış çalışmalarımızın verimli olabilmesi ve tam olarak amacına ulaşabilmesi, güçlü bir işbirliği ve biz bilinci ile yapılacak çalışmalara sizlerin verdiği destekle mümkün olacaktır.

Olağanüstü bir dönemden geçtiğimiz bu süreçte, tüm belirsizliklere rağmen, olası her durumu göz önünde bulundurarak planlamalarımızı yapıyoruz. Okulda verilen eğitim, öğrencinin sadece akademik bilgi ile donatılmasından ibaret olmayıp, çocuklarımızın başarılı, mutlu, vatanına ve milletine faydalı, güzel bir hayat geçirebilmeleri için ihtiyaç duyacağı tüm becerileri ve değerleri de içine alır. Bu manada uzaktan veya yüz yüze yapacağımız tüm çalışmalar çocuklarımız için koyduğumuz bu hedeflere ulaşabilmek için titizlikle hazırlanmaktadır.

Öğrencilerimizin sağlıklı ve başarılı bir süreç geçirebilmeleri için hazırladığınız düzenli ve planlı hayata vereceğiniz destek, özellikle bu dönemde bizler için çok değerlidir. Çocuklarımızın zamanında yatması, zamanında uyanması, doğru beslenmesi ve telaşsız hazırlıkları onları hayata hazırlarken ihtiyaç duyduğumuz şartlardır. Ev ödevlerimiz, çocuklarımızın sorumluluk almayı ve iş etiğini öğrendiği, bizim planlamalarımız için gerekli geri bildirimleri aldığımız, eğitimimizin önemli bir parçasıdır. Bu konuda sizden beklentimiz çocuklarımızın zaman planlamaları ve konsantrasyon sürelerini uzatmak için onlara vereceğiniz destek, düzenli bir çalışma ortamı ve gerekli materyal hazırlığını yapabilmeleri için takip etmeniz olacaktır. Çocuklarımızın hayatı öğrenirken almaları gereken tek sorumluluğun ödevlerinden ibaret olmadığını göz önünde bulundurarak evde vereceğiniz küçük görevler, kendi öğrenme yolculuğunun sorumluluğu çocuklarımızı hayat mücadelesine daha dayanıklı, sabırlı bireyler olarak hazırlamamız için gereklidir. Eğitim uzun soluklu, emek isteyen ve meyvesini yavaş aldığımız bir süreç.

Öğrencilerimizi en doğru şekilde yetiştirmek için çıktığımız bu yolda çocuklarımız için en çok sevgiye, hoşgörüye ve sabra ihtiyacımız var. Karakterlerinin ve alışkanlıklarının şekillendiği bu dönemde sevgi ve saygıyla birlikte ortaya koyacağımız tutarlı ve disiplinli yaklaşımınız bizleri istediğimiz hedefe ulaştıracaktır. Sizin için hazırladığımız bu el kitabında okulumuzdaki eğitime dair süreçleri, kurallarımızı bulabilirsiniz. Okul
hakkında bilgi sahibi olmanız, okuldaki aktiviteleri yakından takip etmeniz, çocuğunuz okuldan geldiğinde onun gelişimi ile ilgili sohbet etmeniz bu konunun ciddiyetini kavramasına ve daha özenli olmasına yardımcı olacaktır.

Tüm öğretmenlerimiz, rehberlik servisimiz ve okul yönetimi olarak bizler çocuklarımızın gelişimi ile ilgili her zaman açık ve güvenilir bir iletişim ile sizden gelecek, bizi ileri taşıyacak her türlü tavsiye ve geri bildirimlerinizin çok değerli olduğunu düşünüyoruz.

2021-2022 eğitim ve öğretim yılının hepimiz için güzelliklerle dolu, başarılı ve verimli olması temennisi ile sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Nur İpek
NUN İlkokulu
Okul Müdürü