11⦁12 Mayıs Ana Sınıfı ve İlkokul Kabul Süreci
Hemen Başvur
11 Mayıs Ortaokul ve Lise Öğrenci Kabul Sınavı
Hemen Başvur
Okul Tanıtım Turu
Hemen Başvur
NUN Okullarında Çalışmak İçin
Hemen Başvur

Müdürden Mesaj

Değerli Velilerim,

Yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamanın heyecanıyla, tüm NUN Ailesi adına hepinize merhaba!

Öğretmenlik mesleğinde kaçıncı yılımızda olursak olalım; sizlerin hayattaki en kıymetli varlıkları, bizlerinse öğretmenlik mesleğini seçme sebeplerimiz olan öğrencilerimizle yaz tatilinin ardından buluşacak olmanın yoğun heyecanını yaşarız. Öğrencilerimizin okulda yankılanan coşkulu sesleri ile beraber bizlerin de günleri şenlenmeye, enerjilerimiz artmaya başlar. Bazı öğrenci ve velilerimiz için yepyeni bir serüvenin başlangıcı, bazıları içinse serüvenin devamı yaşanmaya başlanır. Öğrencilerimizin bu uzun öğrenme yolculukları içerisinde hem öğretmenleri olarak bizler, hem de aileleri olarak sizler aynı çatı altında ve aynı amaçlar doğrultusunda bir aradayız. Her birimizin emeği, gayreti ve temennisi evlatlarımızın akademik ve sosyal gelişimlerini en üst düzeye çıkartarak ülkesine ve milletine gönülden bağlı, kendi kültür ve değerlerini bilen, benimseyen; kendinden gayrisine de dertlenen, seven ve sayan; merak eden ve üreten, güzel ahlaklı ve iyilikte yarışan mutlu nesiller yetiştirmektir. Hayat gayesi "insan yetiştirmek olan" ve bu amaç uğruna kendini vakfeden yönetici ve öğretmen kadromuzla birlikte evlatlarımıza bilgiyi öğretmenin yanında; iyi olmayı, adaletli olmayı, sorumluluk sahibi olmayı; özetle Hakk yolunda olmayı öğretme arzusundayız.

2023-2024 eğitim ve öğretim yılına başlarken de çağın gereksinimlerini, önceki yılların deneyimlerini, veli ve öğrencilerimizin taleplerini ve birçok değişkeni dikkate alarak yeni öğretim yılına dair hazırlıklarımızı ve planlamalarımızı tamamladık. Öğrencilerimizin sadece okuldaki sınavlarda başarılı olmasını değil, hayatta karşılaşacakları her türlü zorluğa karşı dayanıklı, ahlaki değerlere sahip, topluma faydalı bireyler olarak yetişmelerini arzuluyoruz. Bu vizyon doğrultusunda, öğrencilerimizin beceri ve yeteneklerini keşfetmelerine yardımcı olacak birçok aktivite ve program planladık.

Öğrencilerimizin farklı alanlarda yetenek ve beceri kazanmaları, sağlıklı bir psikososyal gelişim süreci yaşayabilmeleri adına özgün müfredatımızda güncellemeler yaptık. Parmak izlerimiz gibi, her öğrencimizin taşıdığı özellikler bakımından biricik, birbirinden farklı olduklarının bilinciyle akademik ve sosyal gelişimlerini bireysel olarak daha yakından takip edebilmek amacıyla yeni düzenlemeler yaptık. Geçtiğimiz seneki ismi "Ofis Saati" olan; Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler ve İngilizce alanlarında eksiği olan öğrencilere küçük gruplar halinde destek verdiğimiz uygulamamızı yeniden kurguladık ve ismini "Akademik Farklılaştırma" olarak güncelledik. Kulüp ve atölyelerimizdeki planlamalarımızda öğrencilerimizin hem deneyim hem de uzmanlık kazanabilecekleri şekilde yeni planlamalar, revizeler yaptık. Öğrencilerimizin doğa içerisinde yer alan ve oldukça geniş kullanım alanları olan kampüsümüzdeki olanaklardan daha fazla yararlanabilmeleri adına yapılacak çalışmalarımızı belirledik. Yeni öğretim yılına dair planlamalarımızı bu kitapçığımızda görebileceğiniz gibi sizlerle ilk buluşmamızda detaylarıyla paylaşmış olacağız. Bilgiye ulaşmanın artık çok kolay, ucuz ve zahmetsiz olduğu, dijitalleşen; yapay zeka araçlarının baş döndürücü bir hızla arttığı ve yaygınlaştığı bir dönemde yaşıyoruz. Teknolojideki gelişmeler günlük yaşantılarımızda işlerimizi kolaylaştırırken, hem bizler için hem de özellikle evlatlarımız için oldukça tehlikeli boşluklar bırakarak büyük bir hızla ilerliyor. Çok değil, 15-20 yıl kadar önce sokaklarda, komşu ve akraba ziyaretlerinde arkadaş ve yaşıtlarıyla oynayıp sosyalleşen çocuklarımız, artık bir ekran önünde dijital bir dünyada zaman geçirmeyi daha eğlenceli buluyorlar. Genel anlamda, çocuklarımıza sunulan dijital içeriklerin doğruluğu, bu içerikler vasıtasıyla verilen mesajlar ve değer yargılarıyla ilgili kabul edilebilirliği ise tartışmaya oldukça açık. Çocuklarımızın okulda geçirdikleri süre zarfında bir yandan öğrenirken mutlu olmalarını, arkadaşlarıyla keyifli vakit geçirebilmelerini sağlamak adına tüm akademik kadromuzla birlikte uzun istişarelerde bulunup kararlar aldık. Öğretmenlerimizle birlikte ders dışı zamanlarda da çocuklarımızın günlerini verimli ve mutlu geçirebilmeleri adına büyük bir çaba sarf edeceğimizden emin olabilirsiniz. Sizlerden de, çocuklarımızın okul sonrası evlerinde geçirdikleri süreyi verimli ve keyifli hale getirebilmeniz, aile bireyleriyle birlikte vakit geçirip paylaşımda bulunabileceğiniz şekilde planlamalar yapmanızı, gerektiğinde bizlerden destek istemenizi önemle rica ediyorum.

Öğrencilerimizin öğrenme yolcuğunda sizlerle gönül birlikteliğiyle aynı yolda yürümenin mutluluğu ve gururu ile 2023-2024 eğitim ve öğretim yılının hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Sağlıkla, bereketle ve mutlulukla geçireceğimiz güzel günlerin temennisiyle tüm öğretmen arkadaşlarım adına saygılarımı sunarım.

NUN Ortaokulu Okul Müdürü
Ahmet Elmas