Müdürden Mesaj

Değerli Veliler,

Çocuklarımızın, memleketimizin ve dünyanın geleceği için dertlenen  NUN ailemize hoş geldiniz. Bu yıl sizlerle bir araya gelmenin vicdani sorumluluğunu ve heyecanını hissediyoruz.

Sizlerle bir nesli baştan yetiştirmek gayesiyle NUN Ortaokulu çatısı altında buluştuk. Türkiye’de önümüzdeki yüzyılların imarı okulumuzdaki öğretmenlerin kararlılığı ve siz değerli anne babaların desteği ile başlıyor. Kahramanlarımız sizlerin yetiştirdiği güzel çocuklarımız. Daha on dört yaşında tahta çıkan, İstanbul’un fethi ile bir çağı kapatıp başka bir çağı başlatan şair, ressam ve büyük devlet adamı Fatih Sultan Mehmet gibi öğrencilerimiz de aynı yaşta girdikleri bu okulun kapısından ileride torunlarımızın hatta onların torunlarının yaşayacağı dünyayı şekillendirecek bir manevî ruhla, çok yönlü gelişimleriyle aramıza karışacaklar. Çocukların doğasına duyduğumuz merak, öğrenme ve öğretme şevkimiz, şahsiyet kazandırma çabamız okulumuza büyük anlam katıyor. Tarihsel ve bilimsel alt kültürü oluşmuş, manevî değerleri yüksek, yaşamının her rolünde özgüvenini ortaya koyabilen, sorumluluk sahibi bir millet yetiştirmek istiyoruz.

Bu millet sevmeyi bilir, NUN öğrencisi de yaratılanı Yaratandan ötürü sevecek.
Bu millet merhametlidir, NUN öğrencisi gözlerini kapatmayıp el uzatacak.
Bu millet saymayı bilir, NUN öğrencisi de geleneğini el üstünde tutacak.
Bu millet edeplidir, NUN öğrencisi değerlerini yaşayacak ve yaşatacak.
Bu millet adaletlidir, NUN öğrencisi hakkı seçecek.
Bu millet sorumluluk sahibidir, işte NUN öğrencisinin davası da memleketine hizmet olacak.

Bu değerlerle tasarlanan eğitim öğretim programımızı Uluslararası Bakalorya (IB) Programının çatısı altında planlanıyoruz. Bu program ile dersimizi, öğretmen davranışımızı ve okul müfredatımızı oluştururken uluslararası ölçekte ve güncel eğitim öğretim yaklaşımlarını benimsiyor, sürekli yenilenen kaynakları takip ediyoruz. Bu bilgileri tecrübe aktarımına değer vererek, gelenek süzgecinden geçirerek öğrencilerimize sunuyoruz.

Bunları gerçekleştirirken öğretmenlerimizin merkeze merak kavramını koyarak çalışmasını, yapacağımız tüm etkinlik ve ders planlamalarında kendilerinin ve çocuklarımızın keşfetme yolculuğunu derinleştirmelerini arzu ediyoruz.

Uluslararası Bakalorya (IB) kültürlerarası anlayış ve saygı ile daha iyi ve huzurlu bir dünya oluşturulmasına yardımcı olacak, araştıran, sorgulayan, bilgili ve duyarlı insanlar yetiştirmeyi amaçlar. Bu programlar öğrencileri, diğer insanların farklılıklarıyla birlikte kendi doğrularına sahip olabileceklerini anlayan, etkin, sevecen ve yaşam boyu öğrenmeye inanan bireyler olmaya teşvik eder. Biz de akademik liderliğimizin yanında karakterimizle, yaşam tarzımızla ve kendimizi ifade etme biçimimizle yol gösterici ve rehberiz. İyi insan yetiştirme sahnemizde samimiyetle, başaracağımıza olan inancımızla ve model olduğumuzun bilinciyle hareket ediyoruz. Öğrencilerimizin NUN’daki öğrenme yolcuğuna sizlerle birlikte şahitlik edecek olmanın gururu ile okulumuzun 2018-2019 eğitim ve öğretim yılının hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum.

Bu yılın sağlık, başarı ve mutluluk getirmesi dileğiyle tüm öğretmen arkadaşlarım adına saygılarımı sunarım.

Özlem Ülker Günal
NUN Ortaokulu
Okul Müdürü