Müdürden Mesaj

Değerli Veliler,

Ülkemizin yarınlarını, ilim-edep, ahlak ve sevgi üzerine inşa edecek nesilleri yetiştirmeyi ideal edindiğimiz NUN ailemize hoş geldiniz. Her geçen gün artan umudumuz ve iştiyakımızla yeni döneme başlamanın heyecanı içindeyiz.

İlim, akıl ve kalbin keşfettiği anlam üzerine inşa edilir. İlmin temelindeyse her zaman ahlak yer alır. Bunu kendimize rehber edinerek yola çıktık ve siz değerli anne-babaların desteğiyle bu yolda gururla yol alacağız.

Ahlakı da ilmi de eğitim sistemi ve okul sayesinde sindirir genç dimağlar. Bu sebeple, ahlaki ve ilmi gelişim aile ve okulun birlikteliği sayesinde olgunlaşır. Ahlak temeli üzerinden yükselen, tarihî değerlere ve Türkiye’mizin sahip olduğu mirasa sahip çıkan bir nesil hedefimizdir. En büyük heyecanımız öğrencilerimizin sahip olduğu öğrenme iştiyakını arttırıp, bu yolda onlara eşlik etmektir.

Eğitim ve öğretim müfredatımızı, akademik hedeflerimizi ve çalışma prensiplerimizi oluştururken bu değerlerden ilham alıyoruz. Tüm bunları Uluslararası Bakalorya (IB)  programı çatısı altında birleştirip yapmayı planlıyoruz. Aynı idealler ve iştiyakla yola çıktığımız sevgili öğretmen arkadaşlarımızın da bilgiyi öğrencilerle birlikte keyifli bir keşif süreci olarak yaşayan ve yaşatanlar olmalarını temenni ediyoruz.

Uluslararası Bakalorya (IB) kültürlerarası anlayış ve saygıyla daha iyi ve huzurlu bir dünya oluşturulmasına yardımcı olacak, araştıran, sorgulayan, bilgili ve duyarlı insanlar yetiştirmeyi amaçlar. Bu programlar öğrencileri, diğer insanların farklılıklarıyla birlikte kendi doğrularına sahip olabileceklerini anlayan, etkin, sevecen ve yaşam boyu öğrenmeye inanan bireyler olmaya teşvik eder.  Devamlı güncellediğimiz bilgi ve birikimlerimiz, cömertçe büyüttüğümüz ilgi ve sevgimizle bu teşviki arttırmak için öğrencilerimizin yanındayız.

Emanetinizin, göz bebekleriniz olan evlatlarınızın, ehil kişilerde olduğunu bilmenizi istiyor, 2018-2019 eğitim ve öğretim yılının hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Sağlıklı, huzurlu ve verimli bir yıl geçirmek dileğiyle tüm öğretmen arkadaşlarım adına saygılarımı sunarım.

Hikmet Konar
NUN Lisesi
Okul Müdürü