Müdürden Mesaj

 

Değerli Veliler,

Ülkemizin yarınlarını, ilim, edep, ahlak ve sevgi üzerine inşa edecek nesilleri yetiştirmeyi amaç edindiğimiz NUN ailemize hoş geldiniz. Sürekli artarak büyüyen ilim tutkumuzla yeni döneme başlamanın heyecanı içindeyiz. Beşikten mezara kadar bizlere farz olan ilim, ahlakla bütünleştiği zaman çiçeklenir. Maksadımız nitelikli öğrencilerimizin 21. yüzyılın dünyasına uygun bir biçimde yetişmeleri için en uygun ortamı sağlamaktır.

“Oku” emriyle başlayıp insanlığın ufkunu aydınlatan bu anlamlı yolda, siz değerli anne-babaların desteğiyle gururla yürümeye devam edeceğiz. Evlatlarınızın istikbali kadar, onların iyi ve faydalı birer insan olarak yetişmeleri için de gayret gösteren siz değerli velilerimizle okulumuzun birlikteliği yolumuzu daha da aydınlatacaktır.


Hedefimiz, zamanın ve ilmin kıymetini bilen, temelini ahlak üzerine inşa eden, tarihine, vatanına, milletine, değerlerine sımsıkı tutunan ve sürekli ileriyi hedefleyen donanımlı bir nesil yetiştirmektir. Ahlakla ve erdemle kuşanacak, ulvi değerleri yaşatma gayesi edinecek öğrencilerimizin yanında, onlara eşlik etmekten duyduğumuz heyecanla, eğitim ve öğretim müfredatımızı, akademik hedeflerimizi ve çalışma prensiplerimizi oluşturuyor ve bu değerlerden ilham alıyoruz.

Okulumuz her öğrencisinin farklı bir birey olduğunu kabul ederek onların küreselleşen ve hızla değişen bir hayata hazırlandıklarının bilinciyle areket etmektedir. Bunun için gerekli olan teknolojik alt yapıyı öğrencilerimize sunmaktadır. Eğitimde mükemmeliyet prensibi ışığında, Türk Milli Eğitim programının hedeflerini gerçekleştirerek ve uluslararası programın ortak özellikleri olan sorgulayan, düşünen, bilgili, açık görüşlü, duyarlı, yansıtan öğrenci profilini oluşturarak öğrencilerimizi geleceğe hazırlıyoruz. Öğrencilerimizin ahlaki yaşamlarında, akademik ve sosyal hayatlarında donanımlı birer NUN’lu olmaları için gayret gösteriyoruz.

Emanetinizin, göz bebeğiniz evlatlarınızın, ehil ellerde olduğunu bilmenizi istiyor, 2021-2022 eğitim ve öğretim yılının hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Sağlıklı, huzurlu ve verimli bir yıl geçirmek dileğiyle tüm öğretmen arkadaşlarım adına saygılarımı sunarım.

Hikmet Konar
NUN Lisesi
Okul Müdürü