10 Ağustos Ana Sınıfı ve İlkokul Kabul Süreci
Hemen Başvur
10 Ağustos Ortaokul ve Lise Öğrenci Kabul Sınavı
Hemen Başvur
Okul Tanıtım Turu
Hemen Başvur
NUN Okullarında Çalışmak İçin
Hemen Başvur

Uluslararası Öğrenci Kabul Süreci

NUN öğrenci kabul ve değerlendirme süreci online başvuru ile başlar. Web sitemizde bulunan aday öğrenci başvuru formunu buradan doldurabilirsiniz. Web sitemizde belirtilen tarihlerde akademik sınav gerçekleştirilir. Uluslararası aday öğrencilerimizin tercihine bağlı olarak sınav dili İngilizce ya da Türkçe olabilir. (Sadece ana sınıfı ve 1. sınıf aday öğrencilerimiz akademik sınava tabi tutulmaz; rehberlik süreci gerçekleştirilir.)

Aday öğrenci akademik sınavın ardından rehberlik görüşmesine davet edilir. Rehberlik birimi uzmanlarımız öğrencinin bilişsel düzeyi, motor becerileri, dikkati, grup çalışmasına yatkınlığı, sosyal ve iletişim becerileri ve yönerge alma kabiliyeti ile ilgili değerlendirmeler yapar. Burada en önemli ölçüt öğrencinin okulumuzda mutlu olması yönündedir.

Yurtdışından gelen öğrencilerimiz için denklik belgesini almak çok önemlidir. Sınav için başvuru yaptığınızda denklik için de başvuruda bulunmanız öğrencinin sınıfının belirlenmesinde çok etkilidir. Denklik belgesi olmadan kaydın gerçekleşemediğini tekrar hatırlatmak isteriz.