10 Ağustos Ana Sınıfı ve İlkokul Kabul Süreci
Hemen Başvur
10 Ağustos Ortaokul ve Lise Öğrenci Kabul Sınavı
Hemen Başvur
Okul Tanıtım Turu
Hemen Başvur
NUN Okullarında Çalışmak İçin
Hemen Başvur

Öğrenci Kabul Süreci

Okulumuza başvuran öğrenci adaylarının değerlendirme süreçleri, sınıf düzeylerine göre farklılık göstermekle beraber temelde öğrenci adayının akademik, bilişsel, sosyal-duygusal, kazanımlara yönelik seviye tespiti, rehberlik görüşmesi ve aile mülakat randevusu ile gerçekleştirilir.

Web sitemizde belirtilen tarihlerde akademik sınav yapılır. Aday öğrenci akademik sınavın ardından rehberlik görüşmesine davet edilir. (Ana sınıfı ve 1. sınıf aday öğrencilerimiz akademik sınava tabi tutulmaz; yalnızca rehberlik birimi uzmanlarımız eşliğinde gerçekleşen mülakat sürecinden geçerler.) Rehberlik birimi uzmanlarımız öğrencinin bilişsel düzeyi, motor becerileri, dikkati, grup çalışmasına yatkınlığı, sosyal ve iletişim becerileri ve yönerge alma kabiliyeti ile ilgili değerlendirmeler yapar. Aday öğrencinin sınavda olduğu saat aralığında, veliler için bilgilendirici bir okul tanıtım programı düzenlenir. Bu program kapsamında NUN Okulları yönetim kadrosu, okulların felsefesini ve işleyişini paylaşır, aday velilerin okul ile alakalı sorularını yanıtlar.

Akademik sınav ve rehberlik değerlendirmesi sonuçları olumlu veya olumsuz olacak şekilde e-posta ve telefon yolu ile ailelere bildirilir.