NUN Öğretmeni

NUN Okulları bilmenin kendisine değer veren öğrenciler yetiştirme misyonunun en az öğrenciler kadar bu meselelerinin kıymetini bilen ve mesleğinin bütün enstrümanlarına vakıf öğretmenler eliyle gerçekleşeceğinin farkındadır. Bu sebeple öğrencilerin hayatlarına dokunan ve onlara rehberlik edecek öğretmenlerle bir arada olmak için gayret gösterir. “İyi İnsan” yetiştirme fikrinden hareketle gelecekte söz sahibi isimleri yetiştirecek yetkin kadrolarla çalışır ve bunun için özen gösterir.

IB Programlarının öğrenciyi de öğretmeni de birer “öğrenen” kabul eden felsefesinden hareketle çocuklarda bulunması hedeflenen her bir IB öğrenen profili özelliğinin öğretmenlerimizde de bulunması çok önemsiyoruz.

NUN Lisesi öğretmenleri bu sebeple titizlikle seçilmiş, öğretmenliği bir meslek olarak değil de hayatın ta kendisi olarak algılayan bireylerdir. Öğrencilerimizi yetkin, bilgili, açık görüşlü, duyarlı, dengeli, muhakeme becerileri yüksek bir eğitim kadrosu ile buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz. 

Uluslararası Bakalorya (IB) Programlarına hâkim akademik kadromuzun alanlarındaki yetkinliklerinin yanı sıra birleştiren, kolaylaştıran ve motive eden yaklaşımlarını çok önemsiyoruz. Öğrencilerimizin lisans eğitimine ve  hayata hazırlandığı bir dönem olan lise çağında hiç şüphesiz öğretmenlerimizin rehberliğine ihtiyaç duymaktalar. NUN Okulları olarak öğretmenlerimizin öğrencilerimizle yakından kurduğu bağın önemini biliyoruz ve bu ilişkinin her daim olması gerektiği şekilde yürütülmesinden yanayız.  

Çok dilli ve çok kültürlü öğretmen yapısına sahip oluşumuz öğrencilerimizin dünyayı daha kolay tanımalarına yardımcı olur.