10 Ağustos Ana Sınıfı ve İlkokul Kabul Süreci
Hemen Başvur
10 Ağustos Ortaokul ve Lise Öğrenci Kabul Sınavı
Hemen Başvur
Okul Tanıtım Turu
Hemen Başvur
NUN Okullarında Çalışmak İçin
Hemen Başvur

Yurtlar

NUN Okullarında yurt imkânı bir barınma ihtiyacından ziyade öğrencilerin gelişim ve eğitimlerini destekleyecek şekilde kurgulandı. Derslerin ardından öğrencilerin kendilerine kalan zamanları kültür sanatla, sporla, kulüp ve atölye çalışmalarıyla dolu dolu geçirilecek şekilde planlandı. Her gün birkaç saatini İstanbul trafiğinde geçirmek zorunda kalmayan NUN öğrencileri, hiç bitmeyen ömürlük arkadaşlıklarını kurdukları yurtlarımızda günlerini üreterek ve kesintisiz şekilde kendilerini geliştirmeye devam ederek geçirirler.

NUN Okulları yurtları, öğrencilerimizin yalnızca barınma ihtiyaçları için değil bütüncül bir eğitim anlayışıyla eğitimin devam ettiği ortamlar kurgulanarak öğrencilerimiz için kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda pek çok faaliyette aktif olabilmelerine imkân sağlar.

Yurtlarımızda öğrencilerimizin arkadaşlarıyla ve mentorleriyle zaman geçirerek sosyalleşebilecekleri, sohbet edebilecekleri, çeşitli okumalar yapabilecekleri ortak alanlarımız vardır. Ayrıca bireysel ve grup çalışmaları için uygun çok sayıda çalışma salonlarına sahiptir.

Yurt yaşantısı, kişisel becerilerin gelişmesinde, sorumluluk ve inisiyatif alma duygularının daha net öğrenilmesinde, yardımlaşma ve bireysel alanlara saygı duyma gibi pek çok özelliğin kazanılmasında büyük önem taşır.

Her öğrencinin kendisine ait bir odasının bulunduğu yurt binaları daire şeklinde tasarlanmıştır. Banyo ve tuvaletlerin ortak alan olduğu her bir dairede en fazla üç ya da dört öğrenci kalabilmektedir. Öğrencilerin odalarında yatak ve gardıroplarına ek olarak yine kendilerine ait kitaplıkları ve çalışma masaları bulunur. Her katta ders çalışabilecekleri etüt odaları ve birlikte vakit geçirebilecekleri ortak salonlar da bulunmaktadır.

Yurt akşamları, öğrencilerimizin eğitim ve öğretiminin devam edeceği programlarla değerlendirilir. Atölye ve kulüp çalışmaları için ayrılan saatlerde öğrencilerimiz yeteneklerini üzerine eğilerek onları geliştirecek çalışmalar yaparlar. Aynı zamanda akademisyen yazar, iş insanı gibi mesleklere sahip birbirinden değerli isim, yurt akşamlarında öğrencilerimizle buluşarak onlarla deneyimlerini paylaşırlar.