10 Ağustos Ana Sınıfı ve İlkokul Kabul Süreci
Hemen Başvur
10 Ağustos Ortaokul ve Lise Öğrenci Kabul Sınavı
Hemen Başvur
Okul Tanıtım Turu
Hemen Başvur
NUN Okullarında Çalışmak İçin
Hemen Başvur

Yemekhane

Öğrencilerimizin fiziksel ve zihinsel gelişimlerinin sağlıklı ilerlemesi için doğal ve dengeli beslenmenin önemine inanmaktayız. Okulumuzda, öğrencilerimize kahvaltı, öğle yemeği ve ikindi atıştırmalıkları; yurtlarda kalan öğrencilerimiz için ek olarak akşam yemeği ve akşam ara öğünü en sağlıklı ve doğal besinlerle hazırlanır.

Yemekhane hizmetimiz, gıda mühendislerimizin ve uzman diyetisyenlerimizin kontrolü altında sağlanmakta ve öğrencilerimizin günlük vitamin, mineral ve kalori ihtiyaçları hesaplanarak oluşturulmaktadır. Taze sebzeler ve güvenilir etlerle okullarımıza özel pişirilen yemeklerimiz, uzman çalışanlar tarafından servis edilmektedir. İlkokul kadememizde ana sınıfı, 1 ve 2. sınıf öğrencilerimizin yemekleri masalarına servis edilirken 3. sınıftan itibaren öğrencilerimiz yemeklerini kendileri almaktadır.

 Yemekhane, sağlıklı beslenme ilkeleri doğrultusunda öğrencilerimize çeşitli seçenekler sunmaktadır. Yiyecekler, besin değerlerine göre dikkatle seçilmekte ve miktarları da kontrol altında tutulmaktadır. Bu sayede öğrencilerimiz, sağlıklı seçimler yapma fırsatı elde ederek, yaşamları boyunca dengeli beslenme alışkanlıkları kazanmaları konusunda desteklenmektedir.

Yemekhane çalışanlarımız, hijyenik bir ortamda sağlıklı yemeklerin hazırlanmasını ve sunulmasını sağlamak için titizlikle çalışmaktadır. Yemeklerimizde ise yalnızca riviera zeytinyağı veya tereyağı kullanılmaktadır. Yemekhanemizin temizliğine azami derecede dikkat edilmektedir.

Sağlıklı bir kahvaltı ile güne başlayan öğrencilerimiz, ikinci ana öğün olarak öğle yemeği yerler. Meyve, kuruyemiş gibi ara öğünler de vardır.

NUN yurtlarında kalan öğrencilerimiz için akşam yemekleri ve atıştırmalıklar da bulunmaktadır.

Öğrencilerimizin besin değeri yüksek gıdaların önemini anlamaları ve sağlıklı beslenme alışkanlıklarını benimsemelerini teşvik etmek için bilinçlendirme çalışmaları da yapılmaktadır.

Yemekhane, öğrencilerimizin bir araya gelerek yemek yemeyi ve sosyal bağlarını güçlendirmeyi de teşvik eden bir ortam sağlar. Öğrencilerimiz, yemeklerini birlikte paylaşırken keyifli anılar oluşturur ve birbirleriyle etkileşimde bulunur. Bu da okulumuzda dayanışma ve toplumsal ilişkilerin gelişmesine katkı sağlar.