10 Ağustos Ana Sınıfı ve İlkokul Kabul Süreci
Hemen Başvur
10 Ağustos Ortaokul ve Lise Öğrenci Kabul Sınavı
Hemen Başvur
Okul Tanıtım Turu
Hemen Başvur
NUN Okullarında Çalışmak İçin
Hemen Başvur

Laboratuvarlar

Öğrencilerimiz derslerimiz sırasında konu ile ilgili laboratuvar çalışmalarını öğretmenleri ve akranları ile tamamlamakta, kişisel projelerini danışman öğretmenleri ve laboratuvar sorumluları desteğinde devam ettirmektedir. Ayrıca bilimsel çalışmalar ve projeler laboratuvarlarımızda bazen bireysel, bazen farklı sınıf seviyelerinden öğrenciler ile birlikte, yurt içi veya yurt dışı yarışmalarında okulumuzu temsil edecek şekilde yürütülmektedir. Bunlara ek olarak kulüp çalışmalarımız da okulumuzda laboratuvarlarımızda yapılan uzun soluklu projelerle desteklenerek devam etmektedir. 

Laboratuvarlar bir yandan öğrencilerin bireysel deneylerini yapmalarına bir yandan da derslik olarak kullanılmaya uygun bir planlama ile düzenlenmiştir. Burada yer alan araç gereç ve malzemelerle öğrencilerin öğrenme becerileri geliştirilir ve bilim dünyasına olan yolculuklarında ufuklarının açılmasına olanak sağlanır. 

Laboratuvarımızda öğrencilerimiz araştırma becerileri ile bilimsel bakış açılarını geliştirerek bir bilim insanı gibi davranır. Öğrencilerin bilim, fen ve teknolojiye olan meraklarının artması, günlük hayatta karşılaştığımız problemleri çözüme ulaştırması ve bilimsel okuryazar düzeyinde bireyler olmaları amaçlanır. Değişen bilimsel çalışmaları heyecanla takip eder, çalışmalarını okul toplumu ile paylaşır. Yaparak yaşayarak öğrenme yaklaşımının hayata geçirildiği laboratuvarlarımızda öğrencilerimiz uyguladıkları deneyler sonrasında bilimsel deney raporu tutarak gelecek yıllar için kendilerine kaynak oluşturur.