10 Ağustos Ana Sınıfı ve İlkokul Kabul Süreci
Hemen Başvur
10 Ağustos Ortaokul ve Lise Öğrenci Kabul Sınavı
Hemen Başvur
Okul Tanıtım Turu
Hemen Başvur
NUN Okullarında Çalışmak İçin
Hemen Başvur

Spor Alanları

Okulumuzda öğrencilerin kendileri ve çevreleri ile barışık, değer üreten, fiziksel ve zihinsel olarak olgunluk seviyesi yüksek bireyler olarak yetişmeleri önemsenir.  Sosyal yönden gelişmiş ve iletişim becerisi yüksek bireyler olarak yetişebilmeleri adına öğrencilerimizin bireysel ihtiyaç ve farklılıkları gözetilerek günlük hayatı içerisinde fiziksel egzersizlere yer vermeleri ve farklı spor dallarını deneyimleyebilmeleri hedeflenir. Her eğitim ve öğretim yılının başında ve sonunda hazırbulunuşluk testleri uygulanarak öğrencilerimizin fiziksel yetenekleri tespit edilir. Bu testlerde; kuvvet, esneklik, çabukluk, sürat, denge ve koordinasyon ölçümleri ile motor becerileri; boy, kilo, çap-çevre ölçümleri ile antropometrik değerleri ölçülür.

NUN Okulları kampüslerinde iki adet spor merkezi bulunur. Spor merkezlerinde yer alan; kapalı spor alanları, yüzme havuzları, basketbol, futbol, voleybol sahaları ve tenis kortları, fitness salonları ile öğrencilerimize farklı spor dallarını tecrübe etme imkânı ve uzman öğretmenler rehberliğinde yeteneklerini keşfederek geliştirme imkânı sunulur. Okul takımları özel ve resmi müsabakalara katılım sağlar. Öğrenciler katıldıkları spor kulüpleri sayesinde yeni arkadaşlar edinir ve kişisel gelişim becerisi kazanırlar.

Spor alanlarımız öğrencilerimizin; sosyal becerilerini geliştirecek, özgüvenlerini arttıracak ve liderlik özelliklerini ortaya çıkaracak fiziksel etkinlikler ile birlikte zaman baskısı altında stratejik düşünme ve karar alma yetilerini geliştirecek birçok spor branşında uygulama yapılabilecek alanlar olarak tasarlanmıştır. İlkokuldan lise son sınıfa kadar tüm kademelerde uygulanan programlar ile öğrencilerimizin psiko-motor, sosyal ve duygusal gelişimleri desteklenir.