10 Ağustos Ana Sınıfı ve İlkokul Kabul Süreci
Hemen Başvur
10 Ağustos Ortaokul ve Lise Öğrenci Kabul Sınavı
Hemen Başvur
Okul Tanıtım Turu
Hemen Başvur
NUN Okullarında Çalışmak İçin
Hemen Başvur

Uluslararası Anlayış

Yüzyıllardır farklı etnik kökenden insanların hep birlikte yaşadığı coğrafyamızda NUN Okulları olarak bizler kültürümüzün bu beraberlik tecrübesini yaşatıyor ve yürüttüğümüz çalışmalarla içerisinde yaşayacağımız bu atmosferi sürdürmeye gayret ediyoruz.

Evrenselleşen bir dünyada öğrencilerimizi sadece akademik bilgiyle değil evrensel anlayış ve uluslararası bir bakış açısıyla çevreleyerek onları gerçek birer dünya vatandaşı olarak yetiştirmek için çaba sarf ediyoruz. Bu vizyon doğrultusunda, farklı kültürleri anlayan, saygı gösteren, iş birliği yapmaya açık bireyler yetiştiriyoruz.

Bu istek doğrultusunda uluslararası bakış açısına sahip IB (Uluslararası Bakalorya), CIS (Uluslararası Okullar Konseyi) gibi pek çok programla öğrencilerimizin, uluslararası kabul görmüş bir eğitim kalitesiyle ve kültürlerarası bir anlayış düzeyiyle eğitim görür.

Öğrenciler doğuştan sahip olduğu iyiliklere bağlı kalarak kültürlerarası anlayış ve uluslararası toplulukların faydasını gözeten bireyler olarak yetişir.

Öğrencilerinin farklı bakış açılarına saygı duyan ve değer veren, sosyal adalet ve insan haklarının korunmasına bağlı, dünyayı daha barışçıl ve sürdürülebilir bir yer haline getirmek için farklı kültürlerle birlikte empatiyle çalışabilen bireyler olmaları için emek veren NUN Okullarında 2023 yılı itibariyle toplamda 26 farklı ülkeden 150 uluslararası öğrenci eğitim görmektedir. Her yıl daha da artan bir oranla dünyanın farklı coğrafyalarından öğrenciler, ortak bir amaç ve iyi bir nesil idealiyle NUN Okulları çatısı altında bir araya gelmektedir.

Uluslararası öğrencilerimiz için Türk kültürünün ve Türkçenin öğrenimini desteklemek adına okulumuzun her kademesinde çalışmalar yürütülmektedir.

Büyüyen ve renklenen aile yapısı ile NUN Okulları, kültürel çeşitliliğe ve uluslararası birlikteliğe verdiği önemle dünyayı iyileştirmek için çalışır. Farkı bakış açılarının önemine inanan ve kültürler arası iletişimi önemseyen bireyler yetiştirmeyi amaçlayan NUN Okulları, öğrencilerine bu amaca uygun bir eğitim modeli sunar. Ortaya koyulan eğitim modelinde uluslararası öğrencilerin daha kaliteli bir eğitim almaları için hem İngilizce hem de Türkçe farklılaştırma çalışmaları yapılmaktadır. Uluslararası öğrencilerimizin uyum sağlama sürecini başarılı şekilde tamamlaması için yardımcı olan Uluslararası Öğrenci Ofisi, öğrencilerimizin akademik ve sosyal tüm sıkıntılarını çözüm üretmek adına çalışmalar yürütür.

Düzenlenen etkinliklerle uluslararası öğrencilerin gelenek, örf ve adetlerini yaşayabilecekleri bir ortam oluşturmaya özen gösterilir. Söz konusu etkinlikler, uluslararası öğrencileri motive edecek, derslerine olumlu yansıyacak, tüm öğrenci ve öğretmenlerimizin de katılabileceği şekilde düzenlenmektedir. Böylece uluslararası öğrencilerimiz, okul ortamına kolayca adapte olur ve derslere daha iyi odaklanırlar. Ayrıca uluslararası ailelerimizin katılımıyla gerçekleştirilen çeşitli atölyeler, kulüp çalışmaları ve etkinliklerle ailelerimiz Türk kültürünü daha yakından tanıma imkânı bulur ve birbirleri ile vakit geçirerek sosyalleşirler.