Vakıf Okulları Sınavları

Vakıf okulları genellikle bursluluk ya da kabul sınavı yapmayı tercih ederler. İstanbul’daki vakıf okullarından biri olan NUN Okullarının kabul sürecinde bursluluk değil, kabul sınavı uygulanır. İlkokul öğrencileri uzmanlar eşliğinde gerçekleştirilen atölye çalışmalarına tabi tutulur. Bu atölye çalışmaları ile öğrencinin sosyal ve iletişim becerileri, kavrama yeteneği ölçülür. Veli okul iş birliği de okulun hassasiyetle üzerinde durduğu konulardan biridir. Atölye çalışmasını tamamlayan öğrencilerin velileri de eş zamanlı olarak rehberlik birimi uzmanları ile görüşürler.

NUN Ortaokul ve Lisesi Vakıf Okulları Sınavları

NUN Ortaokul ve Lisesi için kabul sürecinin ilk adımı da akademik sınavda başarılı olmaktır. Vakıf okulları sınavları senede bir ya da iki defa yapıldığından tarihleri dikkatle takip edilmelidir. 2018-2019 eğitim ve öğretim yılı kabul sınavları güncel olarak web sitemizden duyurulur.

Sınava katılmak isteyen öğrencilerin internet üzerinden başvuru formu doldurması beklenir. Öğrenciler sınavda iken veliler için de tüm sorularının yanıtlanacağı bir tanıtım programı hazırlanır.

Vakıf Okulları Akademik sınavı

Akademik sınavı başarı ile tamamlayan öğrenciler ve velileri ikinci görüşme için okula davet edilir. Velinin okul ile paralel anlayış ve hedeflere sahip olması beklenir. Bu görüşmede veli ve okul arasında sağlıklı bir iletişim ve uyum yakalanırsa süreç olumlu sonuçlanır. Pek çok vakıf okullarında olduğu gibi NUN Okullarında da kayıt hakkına sahip öğrencilerinden burs talebi olanların velileri, kurucu vakfımız NUN Eğitim ve Kültür Vakfı yöneticileri ile bir araya gelerek bu talebi hakkında görüşme gerçekleştirir.