Vakıf Okulları Listesi

Günümüzde özel okul seçeneklerinin bir hayli artmış olması velilerin kafasındaki soru işaretlerinin de artmasına yol açıyor. İstanbul vakıf okulları listesine göz atıldığında onlarca vakıf okulu, yüzlerce özel okul arasından seçim yapmak bir hayli zor…

Bu açıdan bakıldığında velilerin beklentilerini iyi belirlemeleri gerekir. Bir çocuğun akademik eğitiminin yanı sıra sanat, kültür, spor alanlarında da kendini geliştirmesi arzu edilir. Sanata, kültürel faaliyetlere ve spora verdiği önem ile NUN Okulları bu beklentileri karşılayacak vizyona sahip.

İstanbul Vakıf Okulları Listesi İncelendiğinde NUN Okulları, Uluslararası Bakalorya (IB) Programı ile Öne Çıkanlardan

Vakıf okulları kuruluşlarına temel olan vakıfların kümlüklerini ve vakıf kültürlerini yansıtır. Vakıf okulları listesi vakıfların faaliyet gösterdikleri sanat, spor, bilim, felsefe gibi alanlar baz alınarak kategorilere ayrılabilir. Bu kategoriler okulların güçlü oldukları alanları yansıtır. Bu açıdan bakıldığında NUN Eğitim ve Kültür Vakfı bünyesinde kurulmuş olan NUN Okullarının Uluslararası Bakalorya (IB) Programını araç edinmesi, onu pek çok vakıf okulundan ayırıyor.

NUN Okulları Hakkında Detaylı Bilgi

IB Programı uygulayan vakıf okulları listesi oldukça kısıtlı seçeneklere sahip. NUN Okulları IB Programının yanı sıra İngilizce hazırlık sınıfı, kaliteli akademik eğitim ve sürekli kendini geliştirmeye olanak sağlayan sosyal, kültürel ve spor faaliyetleri ile de ön plana çıkıyor.

NUN Okulları kuruluş felsefesi, akademik yaklaşımı, olanakları, ücretleri ve başvuru koşulları ile ilgili detaylı bilgi için web sitemizi inceleyebilirsiniz.

Sorularınız için web sitemizdeki “Sıkça Sorulan Sorular” başlığı size yardımcı olacaktır. Daha detaylı bilgi için (0216) 686 1 686 numaralı hattı arayarak veli iletişim uzmanlarımız ile görüşebilirsiniz.