Vakıf Okulları

Bir eğitim öğretim yılının daha sonuna yaklaşılırken velilerin aklındaki sorulardan en mühimi, çocuklarını hangi okula gönderecekleri. Her anne baba, çocuğunun kaliteli bir eğitim alacağından emin olarak doğru bir seçim yapmak istiyor.  

Okul seçiminde sağlıklı karar verebilmek için öncelikle vakıf okullarının avantajlarından haberdar olmak gerekir. Vakıf okulları sundukları sosyal imkânlar ve kuruluş felsefesi, değerleriyle diğer okullardan kolayca ayrılıyor.

Bir vakıf okulu olan NUN Okulları tüm imkânlarını; sorgulayan, meraklı, araştırmacı, ahlaklı, duyarlı, bilgisini insanlara faydalı olmak için kullanan bilinçli nesiller yetiştirmek için kullanır.

NUN Okulları Vakıf Kültürü ile Değerlerini Bilen Nesiller Yetiştirmeyi Amaçlıyor

Vakıf okulları, bağlı bulundukları vakıfların kültür ve saygınlığını taşır. Bu açıdan bakıldığında herhangi bir okuldan daha güvenilir ve avantajlıdır. Vakıf okulları sosyal, kültürel ve akademik yatırımlar ile öne çıkmaktadır.

NUN Okulları, NUN Eğitim ve Kültür Vakfı bünyesinde kurulmuştur. Bir özel okuldan velilerin beklentisi genelde çocukların ile yakından ilgilenilmesidir. NUN Okulları eğitim programını her bir öğrenciye göre kişiselleştirerek onları yakından takip eder, zaman zaman farklılaştırma uygular.

NUN Okulları, NUN Eğitim ve Kültür Vakfı’ndan gelen vakıf kültürü ile bilgi, merak ve iradesini değerlerine sahip çıkmak, insanlığa faydalı olmak için kullanan iyi nesiller yetiştirmeyi amaçlar. Bilim, sanat ve spor alanında düzenlediği faaliyetlerle öğrencilerin sosyal gelişimini destekler.

 

Vakıf Okullarında” Yaşayarak Öğrenme”

Bir vakıf okulu olan NUN Okulları “yaşayarak öğrenme” modelini uygular. NUN İlkokulunda bulunan Saklı Şehir, eski bir İstanbul sokağını anımsatır mimari özelliklere sahiptir. Bazı dersleri buradaki manav, bakkal, kuaför, otel gibi dekore edilmiş odalarda işleyen çocuklar, bilgiyi hayatla ilişkilendirir.

 

Vakıf Okullarında Yabancı Dil Öğrenimi

Dil öğrenimini aktif ve pratik uygulamalara dayandıran NUN Okulları, her öğrencinin dile yatkınlığının farklı olduğunu göz önünde bulundurarak planlama yapar. Her öğrencisinin en üst düzeyde eğitim almasını desteklemek için ek çalışma ihtiyacı duyan öğrenciler için sınıf içi eğitim içeriği ve ölçme değerlendirme araçlarında farklılaştırma teknikleri uygular.