Uluslararası Eğitim

Uluslararası Bakalorya eğitim sistemi dünyanın önde gelen eğitim sistemlerinden biri olarak NUN Okullarımızda da uygulanır. Uluslararası eğitim dendiğinde ilk akla gelen bu program, hem insani yönde hem de akademik yönde farklı bir eğitim felsefesi ile iyi bir dünya oluşturma ilkesi odağında kurgulanmıştır.

Vakıf okullarımızda uygulanan IB eğitim programı uluslararası diplomaya sahip olma avantajı da sunar. Uluslararası eğitim veren okullarımız MEB diploması ve uluslararası geçerlilikteki IB diploması ile mezun olma olanağı tanır. Dünya vatandaşı yetiştirme misyonuyla oluşturulan IB eğitim sistemi belli bir profil oluşturmaya yönelik eğitim planıyla fark yaratan sistemlerden biridir.

Uluslararası Eğitim Sistemi Nasıl Bir Profil Hedefliyor

Uluslararası eğitim sistemi olan IB Programı, öğretmen, öğrenci ve veliyi, kısacası tüm okul toplumunu “öğrenenler” olarak tanımlar. Ömür boyu öğrenmeyi odağına olan IB eğitim sistemi, araştıran-sorgulayan, bilgili, düşünen, iletişim kuran,  ilkeli, açık görüşlü,  duyarlı,  riski göze alan, dengeli, dönüşümlü düşünen dünya vatandaşları yetiştirmeyi hederler.

NUN Okulları IB eğitim sistemini ülkemiz koşullarına uyarlayıp, ülkemiz değerleri üzerine bina ederek uluslararası standartlarda uygular. Vakıf okullarımız insani değerlere sahip her anlamda nitelikli, dolu bireyler yetiştirmek için IB eğitim sisteminin hem akademik hem de etik hem de estetik açıdan özümseyerek bir araç olarak kullanır.

 

Uluslararası Eğitimin Farkı ve Avantajları Nelerdir

NUN Okulları öğrencileri uluslararası eğitim programından mezun olarak yurt dışında 90’ı aşkın ülkede, 3300’den fazla okulda geçerli IB diplomasına sahip olurlar.

Sorgulayan, kendini ifade eden, hedeflerine güvenle adım adım ilerleyen bireyler yetiştiren uluslararası eğitim programları bir adım önde bulunma fırsatı sunar. IB Programı çocuklar kadar ebeveynlerin de eğitim sisteminin bir parçası olmasını sağlayarak yepyeni bir eğitim anlayışı ile çocuklara değer veren bir sistem sunar.

3-19 yaş arası öğrencileri kapsayan bu uluslararası eğitim sistemi, ilk yıllar programı (IBPYP), orta yıllar programı (IBMYP), diploma programı (IBDP) olmak üzere çeşitli bölümlerden oluşur. Tüm dünyada geçerliliği olan bu sistemin avantajlarından NUN Okulları öğrencisi olarak yararlanabilirsiniz.