İstanbul IB Okulları

Dünya çapında bir kalite standardı ve geçerliliği olan IB programlarını uygulayan vakıf okullarımız İstanbul IB Okulları arasında yer alıyor. IB okulları 90’ı aşkın ülkede 3300’den fazla üniversitede geçerliliği olan bir diploma imkânı sunuyor.

İstanbul IB Okulları arasında yer alan NUN Okulları olarak bu eğitim sistemini kendi değerlerimizle de örtüştürerek kendimize has bir müfredat kurguladık. Eğitim sistemimiz akademik donanıma sahip, duyarlı, vicdanlı, adaletli, dünya vatandaşı olan bireyler yetiştirmeyi amaçlıyor.

 

İstanbul IB Okulları Kabul ve Değerlendirme Süreci

İstanbul IB Okulları arasında yer alan NUN Okulları,  öğrenci kabul ve değerlendirme süreçlerimiz IB eğitim sistemine uygun şekilde planlanmaktadır. IB eğitim sistemi yaratıcı düşünce odaklı öğrencilerin merak ve yeteneklerine göre öğrenme olanağı sağlayan, dünya çapında kalite standardı olan bir eğitim sistemidir.

Okullarımıza öğrenci kabul sürecimizi IB eğitim sisteminin temel değerlerine uygun olarak planlıyoruz. İstanbul IB Okulları arasında yer alan okulumuz, ortaokul ve lise öğrencilerini öncelikle bir kabul sınavına dâhil ediyor. Sınavda başarılı olan öğrenci adaylarının kendisini ve velilerini daha yakından tanımak üzere rehberlik görüşmeleri yapıyor.

İlkokul öğrencileri ise atölye çalışmalarına katılarak kabul ve değerlendirme sürecine ilk adımlarını atıyor. IB eğitim sistemi veliler ve öğrencileri birlikte eğitime dâhil eden bir sistem, bu nedenle velilerle kabul aşamasında uyum ve iş birliği sağlamak oldukça önemli.

 

İstanbul IB Okullarına Nasıl Başvuru Yapılıyor

İstanbul IB Okulları arasında yer alan vakıf okullarımız, uluslararası geçerlilikte diploma imkânı sunuyor. Okullarımıza başvuru yapmak için web sitemizde yer alan başvuru sayfasına tıklayarak ilgili formu doldurabilirsiniz.  

İstanbul IB Okulları olarak başvuru koşulları ve kabul aşamaları ile IB sistemine uygun şekilde ilerlemeye, bu sistemde başarılı olacak gençler seçmeye gayret ediyoruz. Okullarımı daha yakından tanımak için “Okul Tanıtım Turu” sekmesini tıklayarak size özel bir randevu oluşturup iletişim uzmanlarımızla bir araya gelebilirsiniz.