Hassasiyetlerimiz

Eğitimin bireysel bir durum olduğundan hareketle her bir öğrencimizle yakından ilgilenerek daha iyi ve kolay yoldan bilgileri hazmetmelerine gayret edilmektedir. Öğrencilerin başarılarını arttırmak için “dâhil etme politikaları” gerçekleştirilmektedir. Çağımızın en sık rastlanan problemlerinden dikkat dağınıklığını ortadan kaldırmak için eğitim sıradan olmaktan çıkarılmaktadır.

NUN İlkokulu olarak öğrenci alım süreçlerinden başlamak üzere öğrencilerimizin sosyal ve psikolojik gelişimleri, okula adaptasyonları, arkadaşlarıyla iletişimleri, sağlıklı beslenmeleri, fiziksel gelişimleri gibi her konu uzman öğretmen kadromuz tarafından dikkatle takip edilmektedir.

Okulumuzda öğrencilerimizin kendi hayatlarının ötesinde bir dünya için duyarlılık geliştirmelerini önemsiyoruz. Tüm seviyelerde sosyal sorumluluk projeleri geliştirmeleri ve uygulamaya geçirmeleri için teşvik ediyoruz.

Öğrencilerimizin sağlıklı gelişimleri için günlük gıda alım tabloları uzman diyetisyen rehberliğinde hazırlanmaktadır. Okulda paketli yiyeceklerin tüketilmemesine dikkat edilmekle birlikte yemekhanemizdeki yiyeceklerde de saf zeytinyağı ve olabildiğince doğal malzemeler kullanılarak hazırlanmaktadır.

Okulumuzda bulunan revirde okul saatleri boyunca hemşiremiz bulunmaktadır, haftada bir gün okul doktorumuz da sağlık şikayeti olan öğrencilerimizi takip etmektedir. Hemşiremiz öğrencilerimizin genel sağlık durumunu takip eder, bir sorun olduğunda ailesi ile iletişim halinde öncelikli olarak doğal yöntemlerle öğrencilerimize destek olur. İhtiyaç durumunda ailelerimizin izni ile ilaç kullanımı hemşiremiz gözetiminde gerçekleşir. Öğrencilerimizin kendilerini güvende hissedeceği ve sağlık bilinci kazanacağı bir ortam sağlanmaktadır.

Okulumuzun temizliğinde kullanılan malzemelerde de doğa dostu ürünler tercih edilmektedir.

Zilsiz okul projemiz ile birlikte öğrencilerimizin saat kullanma alışkanlığını geliştirmek ve farkındalıklarını artırmak hedeflenmektedir. Öğrencilerimiz gürültü kirliliğine maruz bırakılmadan zihinlerinin berraklaştırılması amaçlanmaktadır.