NUN İlkokulu Kampüsü

Fen ve Teknoloji Laboratuvarı 

Fen Laboratuvarımızda temel bilimsel metotları deneyimleyen minik bilim insanları yetiştiriyoruz. Öğrencilerimizi eşyaya ve nesnelere bakmayı bilen, düşünen ve üreten zihinler olmaya teşvik ediyor, bilimsel keşifler yapmaya yönlendiriyoruz. Öğrencilerimiz öğretmen gözetiminde gerçekleşen deneyler ile fen ve teknolojiyi deneyimleme imkânı buluyorlar. Bilim ve teknik ile uğraşmanın keyfine varan ve bu sayede yaşadıkları gezegeni içselleştirerek öğrenen öğrencilerimiz, gözle görülemeyen birçok canlının yaşamına yakından şahit oluyorlar. 

 

Ekolojik Okul

Sınıflarımızda ve okulumuzun ortak alanlarında çeşitli bitki ve hayvanların yaşadığı alanlar oluşturarak, tabiatı ve içindeki canlıları tanıyan ve koruyan duyarlı bireyler yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Yerkürenin yeni sakinleri olan öğrencilerimiz, bu atölye çalışmaları vesilesiyle dünyamızın sonsuz olmayan enerji kaynaklarını idareli ve verimli kullanmak, tekrar kazanmak, canlıların çeşitliliğinin devamı için yaşam alanlarını artırmak gibi temel konularla tanışıp çözümler geliştiriyorlar.

  

Kütüphane

Kütüphanemiz, özel ve grup çalışmalarına uygun şekilde çocukların kullanımına göre tasarlanmıştır. Öğrencilerimiz akademik yıl süresince zengin kitap seçeneklerimizden istifade edebilir, öğretmenler eşliğinde dijital araştırma alanımızda merak ettikleri ve ilgi duydukları konuları araştırma imkânı bulabilirler.


Yemekhane ve Kantin

Okulumuz, öğrencilerimizin fiziki ve zihinsel gelişiminde sağlıklı ve dengeli beslenmenin önemine inanır. Bu doğrultuda, okulumuzda uzman diyetisyenler tarafından hazırlanan sabah kahvaltısı ve öğle yemeği hizmeti verilmektedir. Okulumuzda, ana okul ve ilkokul öğrencileri farklı zaman dilimlerinde aynı yemekhaneyi kullanmaktadır. Ana sınıfı öğrencilerimiz için sabah kahvaltısı ve öğle yemeğine ilaveten ikindi atıştırmalığı da sunulmaktadır. 

Sağlıklı atıştırmalıkların yer aldığı ilkokul kantinimiz haftada bir gün hizmet vermektedir. Öğrencilerimiz önceden belirlenen alışveriş miktarı ile hem sahip oldukları bütçeyi doğru kullanarak kendi tercihlerine göre harcama yapmayı öğreniyor hem de lezzetli atıştırmalıkları arkadaşlarıyla paylaşıyorlar.


Okul Bahçesi

Bahçemiz, öğrencilerimize oyun oynarken eğlenme ve öğrenme imkânı sağlamak amacıyla özel olarak tasarlanmıştır. Çok amaçlı spor sahamızın yanı sıra, bahçemizde çocuklarımızın yaş gruplarına uygun olarak hazırlanmış oyun, keşif ve park alanları, kum havuzu mevcuttur. Bahçemiz ayrıca geleneksel sokak oyunlarının sosyal, psikolojik ve fiziksel kazanımları düşünülerek hazırlanmıştır. Anaokulu sınıflarımızın her birinin kendine özel bahçesi vardır. Öğrenciler ana bahçeyi öğretmenler eşliğinde kullanırlar.

 

 

Atölyeler

Eğitimi uzun soluklu bir iyi olma çabası yanında, yetkin ve donanımlı karakterler yetiştirme süreci olarak da görüyoruz. Bu doğrultuda atölye, laboratuvar ve simülasyon alanlarımızda bilgiyi deneyimleyerek öğretiyoruz.

Düşünme Becerileri Atölyemizde soyut düşünme, parçadan bütüne, bütünden parçaya ulaşma yöntemiyle problem çözme, çok yönlü düşünerek plan yapma, mantıksal çıkarım ve üç boyutlu görebilme gibi matematiksel düşünce gerektiren bilgi ve becerileri kazandırmayı hedefliyoruz. Origami, tangram, illüzyon oyunları ve üç boyutlu resimler gibi aktivitelerle öğrencilerimizin olaylara farklı açılardan bütünsel bakabilme becerilerini geliştiriyoruz.                        

Mekatronik Atölyemizde öğrencilerimizin tasarım yapabilme, iki boyutlu soyut dünyayı, üç boyutlu somut dünyaya aktarabilme becerilerini geliştiriyoruz. Öğrencilerimiz, zihinsel üretkenliklerini eğlenerek geliştirirken takım çalışması bilinci de ediniyorlar.                        
Öğrencilerimiz Mutfak Atölyesinde yaşamları boyunca dikkat edip uygulayacakları hijyen, gıda güvenliği, yemek ve sofra kültürü, doğru beslenme ve temel yemek hazırlama becerilerini kazanıyorlar. 

Müzik Atölyesi çalışmalarında öğrencilerimize, müziği tanıyıp ritim ve melodi geliştirme becerisi kazandırıyoruz. Harfler ve rakamlarla birlikte notaları da duygu ve düşüncelerini ifade etmek için kullanabilen çocuklar yetiştiriyoruz. Böylelikle öğrencilerimizin kendini ifade edebilme, duyma, algılama, konsantrasyon, iş birliği ve bütünün bir parçası olma süreçlerine katkı sağlıyoruz.                

Öğrencilerimizi, tekdüzelikten sıyrılıp hayata dair duygu ve düşüncelerini renklerle ifade edebilen, iç dünyasını resme dökebilen şahsiyetler olarak yetiştiriyoruz. Uzman öğretmenlerimiz rehberliğinde öğrencilerimiz sanat ve estetik potansiyellerini Görsel Sanatlar Atölyemizde açığa çıkarma imkânı buluyorlar.                        

Tasarım Atölyemizde öğrencilerimizin, kâğıt, kumaş, ahşap ve oyuncak tasarımı gibi alanlarda yeteneklerini keşfetmelerine ve kendi tasarımlarını üretmelerine imkân sağlıyoruz. Atölye çalışmaları sayesinde aletleri tanıyıp kullanma becerilerini geliştirmelerine fırsat veriyoruz.  

Kil Seramik Atölyesinde öğrencilerimize toprağı hayal güçleri doğrultusunda şekillendirme imkânı vererek onlara kurutma, boyama, sergileme gibi bir sanat çalışmasının tüm safhalarını öğretiyoruz.