NUN YAZ KAMPLARI SONA ERDİ!

Dijital ve fiziksel yaz okulu programlarında dersler tamamlandı.

Ortaokul ve lise öğrencilerine farklı alanları tanıma şansı sunan NUN Dijital Yaz Okulu’nda öğrenciler bilim, gastronomi, girişimcilik, iletişim gibi 35 farklı modül arasından seçim yaparak kendi yaz okulu programlarını oluşturdular.

Farklı okullardan öğrencilerin katılım sağladığı programın zengin eğitmen kadrosunda Sağlık ve Gıda Politikaları Kurul Üyesi Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, TRT Radyo Spikeri Mennan Şahin ve Oxford Üniversitesi Doktora Üyesi Peter Young da bulunuyordu.

Spor ve Sanat Okulu ile öğrenciler eğlenceli ve verimli bir kamp deneyimi yaşadı.

Yaz tatilini fiziksel aktiviteler ile sosyalleşerek geçirmek isteyen ilkokul ve ortaokul öğrencileri için NUN Okulları Beykoz Kampüsünde salgın şartları gözetilerek gerçekleştirilen Spor ve Sanat Okulu öğrenci ve velilerden büyük ilgi gördü.

Pek çok farklı okuldan, 64 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen ve 2 hafta süren program boyunca yüzme, tenis, tekvando, pilates, atletizm, okçuluk gibi spor dallarını deneyimleyen öğrenciler aynı zamanda katıldıkları sanat atölyeleri ile yeteneklerini keşfettiler. Pandemi sürecini uzaktan eğitimle geçiren öğrenciler için telafi niteliği de taşıyan yaz kampı programına Cezayir, Yemen, Irak ve Tacikistan gibi farklı ülkelerden yabancı öğrenciler de katılım sağladı.

NUN Kamplarında öğrencilerin yaşam becerilerini yerinde görerek ve yaşayarak kazanmaları hedeflendi. Pek çok farklı okuldan başvuru yaparak NUN kamplarına katılan öğrencilerin NUN Okullarının ruhunu kısa süreliğine de olsa deneyimleme fırsatı yakaladı. Arkadaşlık, dostluk, iş birliği, takım çalışması, rekabet, empati kurma, saygı ve güven duyma, merhamet etme, adaletli olma, direnç kazanma, eleştirel düşünme, zamanı yönetme, problem çözme, analiz etme gibi kabiliyetleri geliştirme fırsatı sunan NUN Kamplarından öğrenciler büyük bir memnuniyetle ayrıldı.

NUN Kamplarının bir ayağı olup ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen NUN Dijital Yaz Okulu programında ise öğrenciler, alanında yetkin eğitmenler ile buluştu. Öğrencilerin kişisel gelişimlerine destek olmayı, kendi beceri ve kapasitelerini keşfetmelerine yardımcı olmayı ve lisans tercihi yapacak öğrenciler için geleceğe dair kararlarını daha iyi şekillendirmelerini sağlamayı hedeflediğimiz bu program, öğrencilere zengin bir içerikle beraber yeni bakış açıları kazandırdı.