NUN OKULLARINDA ULUSLARARASI ÖĞRENCİ OLMAK

Kültürel çeşitliliğe ve uluslararası birlikteliğe önem veren NUN Okulları, her sene yaklaşık 20 farklı ülkeden uluslararası öğrenciye kapılarını açıyor. Dünyayı iyileştirmek ve iyi insan yetiştirmek gayesiyle yola çıkan NUN Okullarında, uluslararası eğitim sistemi olan IB Programı uygulanmaktadır. Bu eğitim sisteminde; sorgulayan, kendini ifade eden, hedeflerine güvenle ilerleyen bireyler yetiştirmek hedeflenmektedir. Farkı bakış açılarının önemine inanan ve kültürler arası iletişimi önemseyen bireyler yetiştirmeyi amaçlayan NUN Okulları, öğrencilerine bu amaca uygun bir eğitim modeli sunuyor. Ortaya koyulan eğitim modelinde uluslararası öğrencilerin daha kaliteli bir eğitim almaları için hem İngilizce hem de Türkçe farklılaştırma çalışmaları yapılmaktadır. İlkokulda dersler çift dille işlenmektedir. Uluslararası öğrencilerimizin uyum sağlama sürecini başarılı şekilde atlatmasına yardımcı olan Uluslararası Öğrenci Ofisi, öğrencilerimizin akademik ve sosyal tüm sıkıntılarını çözmek için çalışmaktadır.

Türkçenin ana dil olduğu NUN Okullarında uluslararası öğrencilere takviye Türkçe dersleri verilmektedir. Ayrıca, uluslararası öğrencilerin Türkçeyi daha hızlı ve doğru öğrenmeleri için farklılaştırma eğitimleri yapılmaktadır. Ortaokul ve lisede ise öğrencilerin dersleri daha iyi anlaması için ders materyalleri İngilizceye çevrilmektedir. Bunların yanı sıra, öğrencilerin derslerden geri kalmamaları için İngilizce konu tekrar kitapçıkları hazırlanmaktadır. Özellikle ilkokuldaki uluslararası öğrencilere okula daha hızlı uyum sağlamaları için özel kitapçıklar hazırlanmakta. Ayrıca ödevler, ortak eğitim dili olan İngilizce üzerinden planlanmaktadır.

NUN Okulları sadece öğrencilerin derslerine odaklanmamakta, aynı zamanda düzenlediği etkinliklerle uluslararası öğrencilerin gelenek, örf ve adetlerini yaşayabilecekleri bir ortam oluşturmaya özen göstermektedir. Söz konusu etkinlikler, uluslararası öğrencileri motive edecek, derslerine olumlu yansıyacak, tüm öğrenci ve öğretmenlerimizin de katılabileceği şekilde düzenlenmektedir. Böylece uluslararası öğrencilerimiz, okul ortamına kolayca adapte olabilmekte ve derslere daha iyi odaklanabilmekteler.

Her sene 20 farklı ülkeden öğrenciye eğitim imkânı sunan NUN Okullarında uluslararası öğrenci alımı devam etmektedir. Farklı kültürlerin beşiği İstanbul’da uluslararası bir tecrübe edinmek için NUN Okullarına başvuru yapabilirisiniz.