NUN OKULLARINDA İLK DERS ZİLİ ÇALDI!

Yaklaşık bir buçuk sene aradan sonra tüm kademelerde yüz yüze olarak başlayan yeni eğitim ve öğretim döneminin ilk ders zili çaldı. Okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuşan NUN Okulları öğrencileri büyük bir özlem ve heyecanla ilk derslerine katıldılar.

Haftalar öncesinden Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan genelgeye uygun olarak dezenfekte edilerek, sosyal mesafeye uygun şekilde hazırlanmış sınıflarda eğitime başlayan öğrenci ve öğretmenler bu eğitim ve öğretim yılını sağlıklı bir şekilde tamamlamak üzere hassasiyetle çalışıyor.

Öğretmenlerinin %65’i ilk ve ikinci doz aşıları tamamlanmış olan NUN Okulları, henüz aşı olmayan çalışanları için ise kampüs içerisinde haftada 2 kez PCR testi uyguluyor. Bu sayede yüz yüze eğitimin devamlılığını sağlamak ve olası covid vakalarının erkenden tespit edilerek yayılımının önüne geçmeyi planlanıyor.

Milli Eğitim Bakanlığının açıkladığı 2021-2022 eğitim ve öğretim yılı takvimine göre, birinci dönem ara tatili 15-19 Kasım, yarıyıl tatili 24 Ocak-4 Şubat 2022, ikinci dönem ara tatili 11-15 Nisan 2022'de gerçekleştirilecek. Eğitim ve öğretim yılı 17 Haziran 2022'de sona erecek.