NUN Okulları İlk Mezunlarını Verdi

NUN Okulları 2021 Lise Mezuniyet Töreni ile ilk mezunlarını verdi. Ailelerin de katıldığı törende 25 lise son sınıf öğrencisi, beş yıllık emeklerinin karşılığı olan diplomalarını aldılar. Mezuniyet töreninde geleneği ihya etmek ve geleceği inşa etmek adına bazı ritüel ve sembollere yer verildi.

Lise Mezuniyet Töreni’nde açılış konuşmasını NUN Lisesi Okul Müdürü Hikmet Konar gerçekleştirdi. NUN Eğitim ve Kültür Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Esra Albayrak, yaptığı konuşmada NUN Okullarının vizyon ve misyonuna dair önemli değerlendirmelerde bulunup IBDP’de yüzde yüz başarı gösteren ilk mezunlarımıza üniversite hayatlarında başarılar diledi. Alev Alatlı yaptığı konuşmayla öğrencilerimize hayat boyu ilham kaynağı olacak bilgiler verdi.

Lise Mezuniyet Töreni’nde ileride gelenek hâlini almasını umduğumuz bazı ritüel ve sembollere yer verildi. Eğitime yeni bir soluk getiren NUN Okulları, öğrencilerine takdim ettiği mezuniyet nişanıyla bir geleneği yeniden canlandırmaya çalıştı. Mezun öğrencilere, Osmanlı geleneğinde eğitim, sanat ve bilim alanında başarı gösterenleri taltif etmek için verilen nişanlardan esinlenen mezuniyet nişanı takdim edildi. Liseyi ilk üçe girerek mezun olan öğrencilere huzur ve mutluluk kaynağını temsil eden Tûbâ ağacı başarı ödülü verildi. Törende yer verilen; bir kanadı ilim, bilgi ve teknolojiyi diğer kanadı ise vicdan, manevi değerler ve insani meziyetleri temsil eden güvercin uçurma ritüeli, köklerinden kopmadan özgürleşmeyi temsil etmektedir.

NUN Okullarından mezun olan öğrencilerimizin tamamı Uluslararası Bakalorya Diploma Programı’nı başarıyla tamamlayarak yüzde yüz başarı gösterdiler. Ayrıca NUN Lisesi mezunları, dünyanın en prestijli üniversitelerinden kabul alma başarısı gösterdiler. Kendilerini üstün başarılarından dolayı tebrik ederiz. Öte yandan, YKS’ye giren öğrencilerimizin sınav sonuçlarını da heyecanla bekliyoruz.

Mezunlarımızın hayat boyu iyi, güzel ve doğruyu aramaları ümidiyle…