NUN İlkokulu Beykoz’da!

NUN İlkokulunun temel eğitim felsefesinde, her çocuğun doğuştan gelen fıtrî özelliğinin farkındalığına ulaşmış bir bilinç ile bu nev’i şahsına münhasır temel üzerinde NUN şahsiyeti geliştirme ideali yer almaktadır. Okulumuz kurgulanırken NUN şahsiyeti ile öğrencilerimizin; akıl ekseninde düşünen, irade ekseninde sorumluluk alan, duygu ekseninde iyilik hareketine öncülük eden ve eylem ekseninde geliştiren insanlar olacaklarına dair inançları olmalı diye düşündük.

Bu bakış açısıyla eğitim anlayışımıza uygun olarak öğrencilerimizin tabiatla daha fazla buluşmaları ve daha büyük fikirler geliştirmeleri için 2014 yılından bu yana Altunizade’de yer alan ana sınıfı ve ilkokul kampüsümüzün artık Beykoz’da hizmet vermesine karar verdik.

Öğrencilerimiz çevrelerini tanımaya başladıkça zihinlerinde farklı kavramlar geliştirecek, ekoloji eğitimi kapsamında hazırlanan doğa etkinlikleri ile gözlem yapacak, araştıracak, sorular sorup bunların cevabını tabiatta bulacak. İş birliğini, yardımlaşmayı, paylaşmayı, sorumluluk almayı doğanın içinde öğrenecek. İlkokul öğrencilerimiz Beykoz Kampüsümüzde bilimle, doğayla, sanatla, sporla buluşacak.

Tüm bu faaliyetler ile öğrencilerimiz, düşünme ve sosyal becerilerini, görgü kurallarını, ince ve kaba motor becerilerini, motivasyonlarını ve empati güçlerini geliştirecek. Enerjilerini olumlu yönde kullanarak tabiatta diğer canlılarla bir arada yaşama pratiğini deneyimleyecek.