KURUM İFTARI VE RAMAZAN ŞENLİĞİ

Ramazan ayında düzenlediğimiz Geleneksel Ramazan Şenliğimizde tüm çalışanlarımızın katılımıyla gerçekleşen iftar programının onur konuklarından biri Prof. Dr. Mahmud Erol Kılıç oldu. Konuşmasında Ramazan ayının inancımızdaki yeri ve öneminden bahseden Kılıç, orucu ve farz ibadetleri gençlerimize nasıl sevdireceğimiz konusunda da tavsiyelerde bulundu. Kılıç, Ramazan ayının tasavvuf inancında nasıl bir konuma sahip olduğundan, Osmanlı toplumunda Ramazan ayının nasıl karşılandığından, teravih ve sahur geleneklerinin bugünkü karşılığından bahsetti.

İftar programının ardından Ramazan Şenliğimizin eğlence dolu etkinlikleri öğrenci ve velilerimizin de katılımıyla başladı. Hazırlanan gösterilerde çok keyifli anlar yaşandı. Hacivat ve Karagöz, Orta oyunu gibi geleneksel oyunlarımızla birlikte kampüsümüzün her yerine bulunan sokak lezzetleri ağızları da tatlandırdı.

Ramazan Şenliğimize ve iftar programımıza katılan tüm çalışanlarımıza, öğrencilerimize, velilerimize ve paydaşlarımıza teşekkür ederiz.