DÜNYA BİRİNCİSİ OLDUK!

NUN Ortaokulumuzun bu sene başladığı ve dersimizle uyumlu olarak yürüttüğü Astronomi çalışmalarımız pek çok noktada meyvesini veriyorken bugün bizleri gururlandıran bir yeni meyve daha verdi.

NASA tarafından düzenlenen ve beş farklı temadan oluşan uluslararası resim yarışmasına otuz dokuz öğrencimizin eseriyle başvuru yaptık. Otuz üç ülke ve yedi yüz eserin yer aldığı yarışmanın sonucunda; 6/D sınıfından öğrencimiz Efe “roket” kategorisinde ve yine 6/D sınıfından bir diğer öğrencimiz Hasan “astronot” kategorisinde tüm rakiplerini geride bırakarak dünya birinciliğini elde etmişlerdir.

İki öğrencimizin de Astronomiye dair olan ilgi ve tutumları sebebiyle “Astronun” unvanı ve rozeti takdim ettiğimiz öğrencilerden olması bizler için ayrıca gurur ve mutluluk kaynağı olmuştur.

Öğrencilerimizin bu eserleri, astronotların uzaya fırlatılmadan evvel karantinaya alındıkları Florida’daki NASA’ya ait Kennedy Uzay Merkezi’nde yer alan Astronot Mürettebat Daireleri’nde sergilenmektedir.

Öğrencilerimizin Astronomiye dair ufkunun açılması noktasında destek veren Astronomi öğretmenimize, Ortaokul Fen Bilimleri zümremize ve öğrencilerimizin çalışmalarıyla birebir ilgilenerek bizlere yol arkadaşlığı yapan Ortaokul Görsel Sanatlar zümremize destekleri için sonsuz teşekkür ederiz.