Neredeyse her gün gezegenimizdeki doğal kaynakların azaldığına dair yeni bilgiler alıyoruz. Aldığımız her yeni haber aslında gelecek nesiller adına bizleri düşündürüyor.

NUN Okulları olarak sürdürülebilir bir yaşam için 5 yıl önce ilk adımlarımı attık. Kaynakları tüketmeden de yaşamanın mümkün olduğunu öğrencilerimiz ile paylaştık ve kâğıt, plastik, metalin gibi atıkları geri dönüştürdük. Biyobozunur atıklardan elde edilen kompostu, perlit ve kokopit gibi doğal malzemelerle birleştirerek zengin saksı toprağı haline getirdik. Alıçtan, kocayemişten, elmadan, portakal ve lavantadan sirke yaptık.

Şimdi tüm bunları evlerinize, mutfaklarınıza taşıma vakti!

Her birimizin kolaylıkla ulaşabileceği içerikleri kullanarak hem sağlıklı hem uzun ömürlü hem de sürdürülebilir yaşamın mümkün olduğunu anlatmak için 16 Ocak Cumartesi günü gerçekleşecek Fermantasyon Atölyesinde çevrim içi ortamda bir araya geliyoruz.

Atölye kapsamında probiyotik pastörize yoğurt, portakal sirkesi ve temizlik sirkesi, turşu-sauerkraut-kimçi-kvass yapımları gösterilecek ve sürdürülebilir yaşam için ev ortamında yapılacak pratik bilgiler katılımcılar ile paylaşılacak.

Her yaştan katılımcıya açık olacak şekilde planlanan Fermantasyon Atölyesi, 3 oturum şeklinde saat 10.00’da başlayacak, 16.00’da sona erecek. Birbirinden renkli içerikleriyle eğlenerek yapabileceğiniz atölyeye katılım bedeli 100 TL olacak. 

Bu eğlenceli olduğu kadar bilgilendirici etkinliğe buradan başvurabilirsiniz.

Programa başvuran katılımcıların aşağıdaki banka hesabına ücretlerini yatırmaları ve açıklama kısmına isim soy isim “Fermantasyon Atölyesi Başvuru Ücreti” yazmaları gerekmektedir.

Hesap Adı: NUN Eğitim ve Kültür Vakfı Özel NUN Okulları İktisadi İşletmesi

Banka: Vakıf Katılım Bankası A.Ş

Şube: Kavacık Şube

IBAN: TR92 0021 0000 0000 1396 3000 02