Hiçbirimizin alışık olmadığı, daha önce tecrübe etmediğimiz bir sürecin içinden geçiyoruz. Birçoğumuz ofislerini evlerine taşıdı, eğitim ve öğretim ise yaklaşık iki aydır uzaktan devam ediyor. Fakat bir yandan da hayatın devam ettiği ve öğrenmenin sürdüğü de bir gerçek olarak karşımızda. Bizler de bu hakikatten hareketle geçtiğimiz yıl başlattığımız “Deneyim Programları”na kaldığımız yerden devam etmek için azmimizi ortaya koyduk. Evde kalmanın gelişen teknolojik imkânları düşündüğümüzde bir engel değil hatta avantaj olduğu ortada. Öğrencilerimiz bedenen evlerden dışarıya çıkamıyor olabilir ama zihinleri ile deneyim programlarına katılabilir, yeni ve farklı tecrübeler elde edebilirler.

Öğrencilerimiz için ilkokul ortaokul ve lise olarak ayrı ayrı hazırladığımız deneyim programları kitapçıklarına NUN KAMPUS üzerinden erişebilirsiniz.

Deneyim programlarının gerçekleştirilmesi sürecinde aşağıda yer alan linkler üzerinden giriş yaparak “veli sorumluluk” belgelerini onaylamanızı rica ederiz.

Veli Sorumluluk Dilekçesi - Mesleki Gözlem

Veli Sorumluluk Dilekçesi - Sosyal Etkinlik

Veli Sorumluluk Dilekçesi - Toplum Hizmeti

William Shakespeare Kral Lear, Macbect gibi dünyaca ünlü eserlerini 1606 yılında veba salgını sebebiyle karantinaya kapatıldığı zaman kaleme aldı. Isaac Newton da 1665 yılında yine bir veba salgını sebebiyle dış dünya ile bağlantısını kopardı. Ama bu karantinanın öyle büyük olumlu sonuçları oldu ki Newton bugün bütün bilim dünyasının hayranlıkla takdir ettiği yer çekimi teorisini de o dönemde geliştirdi. Giovanni Boccaccio ise 1348 yılında Floransa’yı vuran veba salgını sırasında evine kapanmak durumunda kaldı. Bu zorunlu karantinadan ise bugün hala Ortaçağ Avrupa’sını anlamak isteyenlerin ellerinden düşürmediği Decameron eseri ortaya çıktı.

Öğrencilerimizin deneyim programlarına katılımlarını onların psikolojik yönden bu süreçle baş etmeleri açısından da kıymetli görüyoruz. Yukarıda verdiğimiz örnekler bu dönemin ne kadar bereketli geçebileceğini gözler önüne seriyor.

Deneyim programları ile öğrencilerimizin hayat tecrübelerinin artmasını ve iş pratiklerinin çoğalmasını arzu ediyoruz. Her daim gösterdiğiniz ilgi, alaka ve destek için teşekkür ederiz.